o recomandare neurologica va rog

Epilepsie

Postata de bitanrobert cu 12 ani in urma.

am 27 de ani si acum 2 ani am suferit un AVC cu hemiplegie pe partea stanga , in afara faptului ca inca nu pot sa merg sau sa imi folosesc mana inca de atunci am periodic crize de epilepsie, cam la o luna sau 2 pe luna , unele sunt usoare si sunt constient , la altele nu-mi aduc aminte nimic si ma trezesc direct la spital. Am citit pe aici ceva despre un medic homeopat. credeti ca m-ar putea ajuta? am facut tratament 1 an jumate cu taver , apoi nu s-a mai gasit in farmacii si am trecut pe carbamazepina.La ultima criza un doctor mi-a recomandat sa iau Keppra 500 mg.credeti ca e mai bun medicamentu acesta ? sau sa continui cu carbamazepina? ori un medic homeopat? Va multumesc!!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa respectati tratamentul indicat de medicul neurolog, Keppra fiind un anticonvulsivant (ca tratament al crizei convulsive). Taver contine carbamazepina, deci nu ati inlocuit tratamentul cu alte substante active.

bitanrobert

acum 12 ani

Va multumesc pt raspuns!

Eu sincer nu stiu unde gresesc, pt caam respectat indicatiile medicului neurolog si nu am ajuns la nicio imbunatatire. Vreau sa va intreb daca imi vor disparea vreodata aceste crize sau trebuie sa ma confrunt cu ele toata viata?