nelamurit

Epilepsie

Postata de petru65 cu 12 ani in urma.

buna seara , o intrebare ?? in tinerete am avut ceva operatii la frunte am avut osteomeolita, dupa 6 anii dupa o betie am facut ceva crize epileptice , am facut tratament si timp de 18 anii nam avut nimica pana anul trecut iarasi dupa o betie. mar interesa daca din cand in cand mai folosesc tian li are ceva sa dauneze ?? va multumesc

Raspunsuri (4)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Nu inteleg intrebarea? Ce anume folositi? Ce inseamna "tian li"

petru65

acum 12 ani

buna seara. tian li este un afrosidiac chinezesc si nu stiu daca este compatibil cu ce am eu ? va multumesc

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

cum se manifesta aceste crize convulsive, cand apar, daca va pierdeti constienta , ce descriu cei din jurul dvs, durata acestora? ar fi bine sa comunicati cu un medic neurolog pentru a stabiili tipul de convulsie, eventual efectuarea unei electroencefalograme.

petru65

acum 12 ani

BUNA ZIUA. nu stiu cand apar, am avut prima criza dupa o betie urata in 1992, dupa aceea anul trecut dupa cateva berii bune si acuma 3 saptamani dupa oboseala prelungita si multa multa cafea, Da imi pierd constiinta si dureaza circa 5-10 minute si mi se blocheaza muschii si ma stramb. Da am consultat un medic specialist am facut o encefalograma si a zis ca nui asa rau precum a crezut, dar este acest dar pe care nu iam spus ca din cand in cand mai iau aceasta substanta din care folosesc o data 1 ml si sticluta are 10, cauza rusinea sau p***aa cum sa o mai numesc. va multumesc pentru intelegere