Loc de munca?

Epilepsie

Postata de MarsSM cu 6 ani in urma.

Bună ziua ! Prietena mea in varsta de 21 de ani suferă de epilepsie, din câte mi-a spus ea a fost diagnosticată de epilepsie la o varsta foarte frageda a făcut o singura criza și de atunci nimic altceva , nu ia tratament nu face crize nu nimic , suntem de 4 ani impreuna si nu a făcut niciodată criza , însă are o mare dezamăgire.
Ea dorește sa se angajeze ca nu prea ne ajungem cu bani însă peste tot unde a fost a primit refuzuri sau a refuzat ea pentru ca i se cere adeverință medicala precum ca este apta de munca iar medicul de familie nu i-o da deoarece ea în acte are epilepsie și cică poate recidiva, cum ar putea sa facă sa se angajeze legal ?

Raspunsuri (1)

Utilizator11547233826

acum 5 ani

Buna! A reusit sa isi gaseasca de munca?