intreb un neurolog

Epilepsie

Postata de cris.nebunatica cu 13 ani in urma.

acum 7 ani am nascut un baietel perfect sanatos la o luna dupa ce am nascut am fost diagnosticata cu epilepsie si mi sa dat un tratament adecvat depakine finlepsin(carbamazepina)si fenobarbital .dupa inceperea tratamentului am mai facut o criza ,de atunci au trecut sase ani si ceva timp in care eu nu am mai fc crize dar imi iau tratamentul in continoare bineinteles ca intre timp mi sa mai scazut din dozaj dar medicamentele au ramas aceleasi.eu insa imi doresc foarte mult sa mai fac un copilas dar nu stiu daca am voie sau nu.si asi ruga foarte mult sa ma ajute cineva cu unsfat ce trebuie sa fc.si vreau sa stiu daca am voie sa mai fc inca un copil sunt in stare chiar si sa stau doar in pat cele noua luni in care se dezvolta copilul numai ca totul sa fie bine.am 27 de ani deci varsta cred ca mar ajuta dar din pacate nu asta ma opreste ci boala mea.astept un raspuns.va multumesc foarte mult cu stima si respect marmureamu cristina

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Trebuie sa va sfatuiti cu medicul dvs neurolog care va cunoaste cel mai bine starea si eventualele afectiuni asociate.

cris.nebunatica

acum 13 ani

multumesc pt sfat