help

Epilepsie

Postata de mona06 cu 14 ani in urma.

tratamentul indelungat cu fenobarbital ,poate cauza pierderi de memorie

Raspunsuri (10)

floryny

acum 14 ani

Pentru ce fel de boala sau durere ti sa recomandat acest medicament?

mona06

acum 14 ani

epilepsie

mona06

acum 14 ani

epilepsie sau nu, nici eu nu stiu,inainte de a face o criza,stiu de multe ori o pot controla criza adica vad un patrat mic,care se mareste in momentu in care intru in criza ,ma apuca tremuratul,daca am puterea sa mi impun sa nu mi vina rau,imi trece dar ma simt f slabita le fac f rar si pe baza de strespot avea doar o criza pe an.as vrea sa renunt la medicament deoarece ma simt f molesita,am impresia ca uit f repede cei de facut?

mikmok

acum 14 ani

Numai medicul te poate sfatui si ajuta in aceasta problema. Mergi la un control si spune-i ce fel de simptome ai de la acest medicament si poate iti va schimba medicamentatia.

floryny

acum 14 ani

Fenobarbitalul nu cauzeaza pierderi de memorie.

san

acum 13 ani

pt mona6 : genul de stari despre care ai amintit le-am avut si eu , insa recent acestea s-au agravat , cu pierderi de constienta etc. Recomanadrea mea este sa cauti sa investighezi mai mult , vorbesc despre investigatii medicale , in ideea de a fii in masura sa te tratezi , daca este cazul , sau sa iei masurile care ti-ar veni de ajutor .

flory

acum 13 ani

uite sa ti spun ce am patit eu de la o banala racela k o tempertaura ff mare mi sa marit un vas de sange la cap si am devenit epileptica la 19 ani azi am 31 de ani si sa agravat e rar cand am o zi fara sa nu fac o criza dar nu k inaite sa cad jos o controlez in ghilimele dar am momente cad uit de binelea intro zi m am trezit k mancam dero si nu stiam de ce??
iau trileptal si keppra am luat multe altele eu nu vreu sa ti pierzi speranta dar eu cred k in timp se agraveaza bola asta numita epilepsia

mona06

acum 13 ani

epilepsia are mai multe forme,important este sa te tratezi si sa te ingrijesti.sper sa nu mi se inrautateasca boala am 2 copii de crescut multumesc.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Mona, diagnosticul ti s-a pus in urma rmn-ului? Sau ce fel de investigatii ai facut?

mona

acum 13 ani

nu am facut rmn ul.....egg atat am facut