este posibil ?

Epilepsie

Postata de chhhristiane cu 12 ani in urma.

este a doua oara cand fratele meu are convulsii in timpul somnului si isi musca limba foarte tare dar aceste convulsii au tinut mai mult de jumatate de ora dupa care s-a linistit,a adormit si peste o ora au inceput din nou si au durat tot la fel de mult,adica peste jumatate de ora.am inteles ca aceste convulsii tin 5 minute in cazuri obisnuite,de ce fratele meu mai mult de jumatate de ora cu o ora pauza apoi iarasi jumatate de ora-totul in timpul somnului si nu isi aminteste nimic,

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa se adreseze medicului neurolog pentru un diagnostic si tratament anticonvulsivant.