Este posibil ca,crizele de epilepsie sa apara din nou??

Epilepsie

Postata de Utilizator11571257632 cu 4 ani in urma.

Dupa o perioada de 3 ani de absenta a crizelor de epilepsie....acestea mai pot aparea vreodata?care sunt factorii de risc,ce ar putea sa provoace din nou Crizele de Epilepsie?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Epilepsia-si-Convulsiile/epilepsia-simptome-cauze-si-tratament_17635

Utilizator21588035907

acum 4 ani

daca epilepsia este petit-mal si inca nu este cronica, grand - mal , va puteti vindeca , dar fara sa faceti crize timp de 5-6 ani si abea apoi
reducand tre[ptat tratamentuldar nu definitiv .