epilepsie

Epilepsie

Postata de luizaioana23 cu 10 ani in urma.

as dori sa stiu daca o persoana care sufera de epilepsie mai poate avea copii

Raspunsuri (3)

luizaioana23

acum 10 ani

este vorba de un baiat

A.della

acum 10 ani

Categoric!Este vorba doar de predispozitia creierului la crize convulsive care se transmite prin ereditate,insa in mici proportii si nu reprezinta un real pericol pentru copil.Problemele intr-un cuplu apar frecvent atunci cand partenera sufera de epilepsie si urmeaza o terapie medicamentoasa,iar aceasta poate influenta dezvoltarea normala a fatului.

dreoma

acum 10 ani

Desigur că poate să aibă copil.După cîțiva ani după ce copilul crește a fi bine să treacă un control medical pentru ca să fiți siguri că e sănătos.Ar fi bine să treacă renghenul la cap.