epilepsie

Epilepsie

Postata de beatrice2000 cu 12 ani in urma.

sotul meu a facut prima criza de eplepsie anul asta la varsta de 38 de ani,a fost internat si i s-a pus diagnosticul de e[ilepsie etanolica. dupa 3 luni a mai facut o criza. am mers la alt doctor care i-a prscris tratament. el spune ca nu mai bea dar eu tot stau cu frica.... este necesar un RMN? MULTUMESC!!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Ar fi buna o electroencefalograma.

valentina

acum 12 ani

Da este necesar un RMN sau Compiuter Tomograf .E adevarat fiecare medic are alta parere despre epilepsie,dar trebuie mers din timp,poate aveti sanse de reusita.Va doresc multa sanatate amindorora.

dreoma

acum 12 ani

Eu sunt bolnav deja de mai mult de 10 ani,dar primesc tratament regulat,pastile și odată în un curs de lecuire.Acum la 26 ani convuzile sunt slabe față de cum erau înainte.Cred că ar fi normal ca și soțul dumnevoastră să urmeze un tratament fară întrerupere.Sa fiți sănătoși...