epilepsie

Epilepsie

Postata de catalinionel94 cu 14 ani in urma.

buna ziua,am un nepotel de 5 anisori si in urma unui lesin i s-au facut analize si a fost diagnosticat cu ,,epilepsie usoara,,ce inseamna aceasta si daca se poate vindeca ,tiniind cont ca e ,,usoara,,? va multumesc.vreau sa va spun ca de la nastere a fost diagnosticat cu suflu sistolic.multumesc mult.

Raspunsuri (1)

ina

acum 13 ani

buna ziua, nu lasati timpul sa curga, mergeti la un neuropsihiatru pentru copii si in functie de rezultatul eeg vi se va indica tratamentul adecvat.Baiatul meu a fost diagnosticat cu "micul rau" la varsta de 7 ani, a urmat strict tratamentul cca. 5 ani, iar acum pot spune ca-i sanatos, nu s-a mai intamplat niciodata sa fac crize si nici la eeg nu au mai iesit disfunctii. Tineti tratamentul corect si va fi bine, va doresc multa sanatate