epilepsie cariere

Epilepsie

Postata de ana maria 0189 cu 11 ani in urma.

Buna ziua acum 2 ani am 3 crize de epilepsie .Anul urmator dau admiterea la facultate si voiam sa stiu daca cu acest diagnostic pot trece examenul medical la politie sau academia romana de informatii va rog sami dati si mie un raspuns va multumesc.Crizele au fost generalizate si iau tratament si pot face multa miscare si nu patesc nimic

Raspunsuri (1)

Riedl Izabela

acum 11 ani

Si eu m-am interesat de asta si nu pot eu am epilepsie de 5 ani da fac sport nu am mai avut crize de mullt timp..dar nu ma primesc fiindca cica ei nu se pot risca pentru o astfel de boala ca nu sti cand te apuca si unde..si e grav..acum eu sper sa te primeasca dar nu prea mi-as pune multe sperante..multa bafta