EPILEPSIA

Epilepsie

Postata de patrizia cu 12 ani in urma.

buna as dori sa va povestesc putin despre episodul neplacut din viata mea.am 24 de ani si la varsta de 12 ani am fost diagnosticata cu epilepsie am facut crize puternice dar ultima am avut-o la varsta de 17 ani fiind insarcinata in 3 sapt de atunci nu am mai avut nici o criza am dat nastere la doi copii prin cezariana si acuma in ianuarie fac 7 ani de cand nu am mai avut crize totusi mi se intampla ceva ciudat am dimineti cand ma trezesc si adorm iar dar sant constienta numai ca traiesc un vis nu imi pot misca mainile si picioarele stiu unde ma aflu si traiesc acel vis de parca e realitate se poate sa fie un alt tip de criza epiletica si inca ceva se poate sa fi ramas nervoasa din aceasta cauza se poate sa ma fi vindecat?va multumesc .flory

Raspunsuri (2)

Mihaela22120678

acum 12 ani

mai degraba pare o tulburare de somn decat o criza de epilepsie....

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

epilepsia presupune tulburari in activitate electrica a creierului. exista mai multe tipuri de convulsii ce pot fi depistate de medicul neurolog (examen neurologic, efectuarea electroencefalograma).