EEG-ul

Epilepsie

Postata de Alina Daniela3 cu 11 ani in urma.

Doresc sa stiu la cat timp distanta se face un EEG daca un altul s-a facut in urma cu vreo 2 saptamani?
De ex, nu se fac excese de RMN-uri. Or exista restrictii si reactii adverse in ceea ce priveste analiza EEG?
Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu exista restrictii in efectuarea electroencefalogramei. Se poate efectua ori de cate ori este nevoie, fara a inregistra reactii adverse.

Alina Daniela3

acum 11 ani

Multumesc!