dureri de cap si ameteala

Epilepsie

Postata de mary.mar cu 10 ani in urma.

Va rog frumos sa ma ajutati de vro trei saptamani ma doare capul dar dupa ce iau un calmant durerea dispare. Dar ametesc mereu adica nu doar cand ma ridic sau la miscari bruste ci chiar cate odata fara sa fac nimic.Am unele stari de vertij dar fara greturi.Chiar mananc bine dar sunt foarte slabita adica nu sunt in stare sa fac nimic si am senzatia ca am temperatura desi nu am.Ce as putea avea sau ce ar trebui facut?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bine sa consultati medicul internist pentru evaluare clinico-biologica. Este destul de greu de a face supozitii de diagnostic numai din datele prezentate fara o consultatie medicala. Ulterori, poate fi nevoie de consult ORL sau neurologie.