despre depakine , prozac si olanzapina?

Epilepsie Tulburari ale sistemului nervos central Lennox Gastaut Convulsii Sindromul West
+2
Vezi toate grupurile

Postata de danuthorj cu 7 ani in urma.

Buna Ziua numele meu este Danut Alexandru, a-s dorii sa ma ajutati si pe mine daca s-e poate , i-au aceste medicamente : olanzapina , depakine , prozac de vre-o 2 luni si de cand i-au dimineata prozac-ul si depakine-ul am greturi , ameteli ,dureri de cap si varsaturi, ma concentrez greu de cand l-e i-au aceste medicamente mi-au fost prescrise de la psihiatrie din cauza ca aveam niste palpitatii in piept (miscari partea stanga) asa ca un gadilat , mi-e frica sa nu-mi afecteze creierul aceste medicamente care mi-au fost recomandate fara a m-i s-e face analizele sa s-e vada daca nu cumva sunt alergic s-au sunt incompatibile corpului meu , dupa cat timp voi revenii la normal desii nu o sa l-e mai i-au niciodata si mi-au fost prescrise si pe 1an de zile sa raman invalid cred ca asta i-a fost intentia domnului Dr. Dan Ciobanul din Viseu de Sus , Maramures!

Raspunsuri (5)

danuthorj

acum 7 ani

dupa ce imi raspunde-ti rog ca aceea intrebare sa fie stearsa , multumesc mult!

MembruMobileApp1483917166

acum 7 ani

Renunta la Prozac, citeste prespictia medicala iar apoi consulta-ti medicul!

GeorgeM

acum un an

Buna! Eu am avut aceste simptome de la depakine. Am renuntat la ele dar mi am revenit dupa mai multe zile. Ar trebui sa faci si un set de analize.

Eugenio

acum un an

Dar olanzapina nu va dadea somnolenta ziua?

Vali

acum 8 luni

Toate medicamentele au reacții adverse. Trebuie foarte mare atenție la luarea lor. Și eu de la depakine am avut niște urmări și am renunțat la el.