despre crize

Epilepsie

Postata de dreoma cu 11 ani in urma.

Buna ziua,sunt bolnav de epilepsie mai mult de 13 ani.Cînd apar siptomele crizei eu le simt și mă încordez sau mă întind pe pat și ele trec.Primesc Finlepsin 400retard de două ori pe zi.Dar noaptea dacă dorm crizele nu le simt și se întîmplă să îmi fie rău.Cîteodată mama îmi pune un diazepam.Dar cînd ziua mă simt rau sau seara și îi spun mamei ca să-mi facă injecția ea se înervează uneori fiindcă eu îi cer injecția.Singur cum aș putea să fac ceva ca să mă simt mai bine fără să deranjez alte persoane?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa discutati aceste probleme cu medicul neurolog care va monitorizeaza boala si tratamentul ( poate va ajusteaza schema de tratament).

BIVOL ALEXEI

acum 11 ani

BUNA!!!!!!!! DIN CAUZA STRESULUI AM AVUT CONVULSII,,, SOTIA MEA CREDE CA AM EPILEPSIE .... DAR ACEST LUCRU NU ESTE ADEVARAT CE SA FAC IN ACEST CAZ?????

dreoma

acum 11 ani

Buna.In cel mai bun caz e bine să te adresezi la medicul neurolog sau psihiatru si să-i povestești cauza.