Cum trebuie sa procedez?

Epilepsie

Postata de Stefana Marin cu 8 luni in urma.

Cum pot pune electrod pt epilepsie la nepot pt epilepsie prin programul național de sănătate ca să nu plătesc unde trebuie înscris în programul național de sănătate. Știe cineva ca am mai spus odată tot aici și nam primit nuci un mesaj

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Pentru a obtine mai multe informatii despre aceste proceduri si pentru a afla lista documentelor necesare, va recomandam sa contactati direct casa de asigurari de sanatate din judetul dumneavoastra sau sa consultati site-ul oficial al CNAS (Casa Nationala de Asigurari de Sanatate) pentru ghidul de inscriere in programul national de sanatate.

De asemenea, este recomandat sa luati legatura si cu centrul care desfasoara programul national dedicat epilepsiei pentru a afla care sunt actele medicale necesare si criteriile de acces in acest program.

Solicitati opinia unui medic neurolog pentru a va asigura ca nepotul dumneavoastra se incadreaza pentru acest tip de tratament. Medicul neurolog va realiza o evaluare medicala amanuntita si daca el considera ca sunt necesari si benefici, el va elibera o recomandare medicala pentru acesti electrozi, iar dumneavoastra veti putea solicita accesul la acestia prin intermediul programului national de sanatate.

Va recomandam sa il programati pe nepotul dumneavoastra la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Epilepsia-si-Convulsiile/ce-declanseaza-o-criza-de-epilepsiei_19832
sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/epilepsie_919
sfatulmedicului.ro/Epilepsia-si-Convulsiile/operatia-pentru-epilepsie_19330