Cu care pastile se tine sub control mai bine boala epilepsia?

Epilepsie

Postata de dreoma cu 5 ani in urma.

Buna ziua.Sunt bolnav deja de 15 ani cu epilepsie,primesc pastile Carbamazepina dimineata 450 mg si seara 600 mg.In caz ca am crize primesc si diazepam injectie.As vrea sa stiu de la cineva daca sunt pastile cu efect mai bun.

Raspunsuri (1)

Utilizator11550612574

acum 5 ani

Eu la recomandarea medicului iau lamotrix 100 mg 3 pe zi și nu am probleme nu am mai avut crize de 3 ani și ceva