crize

Epilepsie

Postata de nicoleta244 cu 14 ani in urma.

ce reactii poate da tratamentul cu Timonil retard la un copil de 9 ani?

Raspunsuri (5)

Ioana

acum 14 ani

Ce diagnostic are copilul de ia acest medicament?

elena p

acum 14 ani

copilul meu in varsta de 5 ani si jum a fost diagnosticat cu boala epilepsie in urma unei crize in timpul noptii.tremura,isi dadea ochii peste cap si scotea un sunet de parca se ineca.Medicul neurolog i-a prescris timonil,dupa 4 zile am ajuns la doza de 7 ml si a avut o somnolenta de 13 ore.E normal?

Lucian

acum 14 ani

Am o fetita de 13 ani de la virsta de 1si,8 luni medicii specialisti nu i-au putut stopa s-au mai bine zis reglementa crizele de epilepsie cer un alt sfat daca cititi msajul va multumesc

cornelia

acum 14 ani

din punct de vedere al d-voastra ,ca mama trebuie sa aveti foarte multa rabdare cu ea.,iar referitor la boala trebuie tinuta sub obdervatie si cu tratament de la medic de specialitate ..De preferat ar fi sa o vada un medic neurolog.Doar asa poate sa i administreze un tratament corespunzator.va doresc multa sanatate..........

[email protected]

acum 14 ani

Am o fetita de 13 ani de la virsta de 1si,8 luni medicii specialisti nu i-au putut stopa s-au mai bine zis reglementa crizele de epilepsie cer un alt sfat daca cititi msajul va multumesc