copil de 2ani si 8 luni diagnosticat cu epilepsie

Epilepsie

Postata de DENISA MARIA cu 11 ani in urma.

sunt mama unei fetite care mia facut o criza de epilepsie acum o luna si a facut alergie la timonil si la depakine a ramas doar cu fernobarbital deocamdata poate face crize si ce medicamente se mai pot administra ? in afara de cele mentionate

Raspunsuri (7)

Alina Daniela3

acum 11 ani

NUMAI medicul iti poate recomanda medicamentele si te va invata cum sa i le dai. Ia legatura cu medicul care ti-a recomandat aceasta schema.

danuţa

acum 11 ani

bună, denisa, îmi spui care au fost simptomele fetiţei tale? Eu am un băieţel de 5 ani şi vreau să ştiu daca se aseamana simptomele fetiţei tale cu ale băieţelului meu. Încă nu am fost la dr, doar bănuiesc că ar avea aşa ceva.

DENISA MARIA

acum 11 ani

buna danuta eu nu am vazuto sa faca convulsii nu am mai putut sa o trezesc din somn cind am scoso afara sia revenit dar pentru cateva secunde era ca o papusa cu care puteaii face ce vrei nu mai reactiona la nimic doar statea cu privirea fixa in tavan si mam dus la urgente si avea glicemia foarte scazuta si mau purtat cu ambulanta smurd la ct si rmn care au iesit normale si dupa mia intrat in coma 45 de min sia revenit si am stat la terapie intensiva 48 de ore dupa care mau transferat la spitalul de boli infectioase si de acolo mau trimis la neurolog care ia facut egg si de acolo mi sa spus ca este epilepsie focala dar sa stii ca si inainte de asta mia facut mici crize dar nu miam dat seama despre ce este vorba crizele fiind de genul ca si cum ar trage cu ochiul si in acelasi timp si gurita ii deviaza si a ramas cu niste nervii de abia o potolesc din multe p***aoare pe care vrea sa le faca sfatul meu este sa te duci cu el la medic sa nu treci prin ce am trecut eu nu stiu daca o sa mi revin vreodata din sperietura pe care am traso si multa sanatate tuturor

Alina Daniela3

acum 11 ani

Dupa o asa aventura sa inteleg ca fetita sta doar cu fenobarbital?
Danuta, multa sanatate copilului!

DENISA MARIA

acum 11 ani

da miine mergem sa ne vada iarasi medicul neurolog si sper ca la tratamentul care il va da sa nu mai faca alergie

chelaru mihaela

acum 11 ani

sieu am epilepsie de multi ani si m''am saturat nu stiu ce medicamente sa mai iau ,am zilnic ameteli care ma deranjeaz si ziua si noaptea,este dureros si ii ineteleg pe toti acei cu aceasta boala;iau depakine si lamotrigine dati;mi un sfat ce alte medicamente sa iau

Alina Daniela3

acum 11 ani

Mihaela, consulta neurologul!