Convulsie febrila?

Epilepsie

Postata de Hajnal cu 2 ani in urma.

Bună fetita mea a făcut un singur episod de convulsie febrila la vârsta de 1an și 7 luni. De atunci ma panichează tot timpul când are febra azi a avut febra mare de 39 nu a făcut convulsie doar ca sunt speriata și panicata am scăzut febra acum nu are doar ca sunt foarte speriata sa nu facă din nou. Ce as putea face??

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Epilepsia-si-Convulsiile/de-ce-apar-convulsiile-la-copiii_17533