cauza metabolica?!

Epilepsie

Postata de magda144989 cu 13 ani in urma.

ma poate ajuta cineva?
a-s vrea sa siu ce boala/dereglare de metabolism poate cauza epilepsia?
ce analize de lab.mi-ar trebui sa exclud cauza metabolica cauzatoare de crize epileptice??crizele sunt doar la nivelul fetei-temor de 20-30sec.
multumesc
cami

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Mergeti mai bine la un medic homeopat cu experienta. Exista remedii homeopate care pun capat la orice atac epileptic, cu atat mai mult la cele usoare. Cauzele epilepsiei sunt multiple si in cazuri individuale nu vi le poate numi nimeni cu siguranta. Si intoxicatii cu metale pot produce astfel de simptome. In homeopatie insa cauza nu trebuie neaparat cunoscuta caci remediile se prescriu dupa simptomele prezente.

cami

acum 13 ani

Ok.
Dar daca eu n-am incredere in "bobitele"homeopate ,atunci au efect?Va spun sincer in puterea ceaiurilor si a plantelor am incredere , dar in trat.homeopat cu granule,nu.Am incercat mai demult,ptr.altceva si absolut nici o schimbare(si pe atunci credeam in ele).multumesc

Ionescu

acum 13 ani

Credinta in homeopatie nu are nici cea mai mica influenta la efectul remediului.
Daca ar fi sa mearga pe autosugestie, homeopatia nu ar functiona la bebelusi, animale si plante,
medicii homeopati ar fi niste vraci si nu ar avea clienti (este coada insa la cabinete) si nici nu ar aparea efecte negative de la remediile homeopate prescrise gresit (cine isi sugestioneaza efecte negative?) .

Problema in homeopatie este gasirea remediului potrivit, lucru care nu este posibil mereu din prima. Daca nu vi s-a gasit remediul potrivit acesta ori nu are nici un efect, ori un efect slab ori chiar un efect negativ (foarte rar).
A doua problema care poate aparea este antidotarea efectului remediului luat prin consumul de cafea, cola, iuteli, musetel, camfor, menta.
Deci nu este vorba ca homeopatia nu functioneaza ci numai ca la dvoastra medicul nu v-a gasit remediul potrivit sau efectul a fost antidotat.
Cu o singura incercare nu se poate dovedi ca ecav nu functioneaza ca principiu.
Insa ac***a in vedere prejudecatile inoculate de altii despre homeopatie aceasta concluzie gresita
este destul de des intalnita. In plus mai trebuie si ceva rabdare.

cami

acum 13 ani

multumesc!
cred ca e vorba si de rabdare,cu siguranta.Am sa incerc si un homeopat,chiar am facut si programare...Sper sa functioneze ceva.