Care medicamente sunt bune pe langa Depakine Chrono

Epilepsie

Postata de Marian005 cu 9 ani in urma.

Eu am epilepsie de la vreo 5 ani in urma unei cazaturi am luat tot felul de medicamente dar de vreo 6 ani iau depakine chrono de 500 de mg si nu am mai avut probleme atat doar ca de la medicametul asta,,,,te ingrasi....ar fi altul mai bun ca depakine ?

Raspunsuri (2)

a

acum 9 ani

Dupa 5 ani poti sa reduci doza tratamentului insa sub supraveghere medicala,tu mergi la control? esti sub evidenta unui neurolog? medicamentele se recomanda in fuctie de istoricul medical,de greutate,inaltime ,totul este personalizat ,daca un tratament functioneaza in cazul unei persoane nu inseamna ca va functiona si in cazul tau,mergi la medic si discuta aspectele acestea nu pe forum!

Costin M

acum 8 ani

Cel mai bine ar fi sa va faceti un implant care va reduce pana la disparitie crizele de epilepsie si apoi o sa puteti avea o viata normala. Acum acesta operatie extrem de costisitoare este gratuita in Romania sau puteti suna la 0755095999 pentru programare.