Carbamazepina cu Levetiracetam ?

Epilepsie

Postata de nickuser cu 7 ani in urma.

Buna seara,
Imi puteti spune va rog, pentru cineva care are un tratament cu Carbamazepina, sunt contraindicatii a se lua in paralel si Levetiracetam ? (o dna doctor a recomandat a se lua o luna in paralel, pentru a vedea efectele), dar din prospectul Levetiracetam reies multe efecte secundare.
mentionez ca actual (doar cu Carbamazepina), pare relativ ok, pe o perioada de 1-2 luni a avut doua crize intr-o zi.

Exista cineva care are actual/a avut, tratament cu cele 2 medicamente in paralel, care imi poate spune care sunt efectele si care sunt problemele, si daca se recomanda aceasta combinatie ?

Multumesc,

Raspunsuri (1)

Utilizator11611950752

acum un an

buna!mie tot mi sa recomandat carbamazepina cu levetiracetam paralel dar sunt abia la inceput de dozaj,daca am ceva schimbari te anunt!