canepa pentru epilepsie

Epilepsie

Postata de Cristina22.04 cu 11 ani in urma.

stie cineva daca canepa are vreun efect positiv in vindecarea sau ameliorarea epilepsiei???e cineva care a urmat vreun tratament in care e inclusa canepa????doresc niste indrumari..multumesc.

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Folosesc uleiul de canepa capsule, de cateva luni,dar nu pentru probleme neurologice. Este folositor ca adjuvant si in tratamentul epilepsiei.

Cristina22.04

acum 11 ani

SI CUM TE SIMTI IN URMA ACESTUI TRATAMENT ?AI VAZUT VREO SCHIMBARE ,UN AMELIORAMENT ?????MULTUMESC .

Adrienne

acum 11 ani

Eu il folosesc la indicatia medicului pentru scaderea colesterolului, glicemiei, pentru o gastrita, pentru cresterea imunitatii, etc. Ca stare generala, ma simt f. bine.