as dorii sa-mi raspunda un neurolog. va rog

Epilepsie

Postata de diana_anaid cu 13 ani in urma.

daca la CT totul este normal ce sanse sunt ca la RMN sa iasa ceva?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

RMN-ul arata in general mai multe decat CT-ul. Este deci posibil ca la RMN sa nu apara nimic (daca nu e nici o problema de sanatate) sau sa apara ceva care scapa CT-ului.

Iacob daniela

acum 13 ani

Mama a avut anevrism cerebral iar la CT nu s-a vazut abia cind s-a spart si-au dat seama ce era si de aici a inceput necazul,operatie la Cluj la neuro-chirurgie ,acum suntem in recuperare.

maria

acum 12 ani

Rezultatul de la radiografie este : ingustarea sp. aticular SH stg.(modificari incipiente de PSH stg.)
Va rog sa-mi spuneti ce inseamna.
Va multumesc.

Cristi

acum 10 ani

Depakine Chrono 500mg afecteaza memoria,puterea de concentrare la examene.

niknav

acum 9 ani

Buna seara,am dureri mari de talpi de ce?nu am diabet ,am facut si imfiltrati si fizioterapie si tot de geaba,rezultatele sangine sunt bune.va multumesc