angiom venos cerebral si epilepsia

Epilepsie

Postata de Liliac.forLife cu 12 ani in urma.

Recent am efectuat un RMN si a fost decoperit un angion venos cerebral frontal posterior drapta cu plaja de glioza in substanta alba adiacenta. RMN-ul a fost efectuat intrucat mana stanga a devenit inerta pentru cateva minute. Este corect diagnosticul de epilepsie cu crize partial motorii pe fondul unui angiom venos? Daca da, cat de repede se poate vindeca? Mentionez ca in prezent iau Lamictal 50mg pe zi.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Medicul neurolog va poate spune sansele de vindecare si in cat timp. Pentru siguranta, mai cereti o a doua parere medicala.

relia

acum 12 ani

am si eu angiom venos celebral
cum se vindeca
ca nu mai pot... doresc sa aflu

Dana

acum 10 ani

Angiomul se vindeca prin embolizare Sau operatie.