Am epilepsie???

Epilepsie

Postata de Sunnydays cu 12 ani in urma.

Buna seara! Am 23 de ani si mi se intampla uneori,cand sunt la serviciu,in timp ce discut cu cineva sau in timp ce scriu ceva, sa am senzatia ca persoana din fata mea vorbeste, dar eu nu inteleg ce spune...parca imi trece pe langa urechi si cu greu ma pot aduna, sa ma concentrez, nici nu am auzit, de fapt, ceea ce a zis, raman intr-o pozitie fixa...ba chiar am senzatia ca am frisoane dupa aceasta stare, abia imi revin si imi vine sa casc, am o senzatie de somnolenta, de oboseala...mi s-a intamplat odata sa aud o voce care imi vorbea ceva de energie electrica,atomi, ca si cand niste specialisti ar fi stat de vb.despre mine...sincer,mi-e si rusine sa va impartasesc toate acestea,dar nu stiu ce sa mai cred.....mi-e teama sa nu se mai repete...despre ce ar putea fi vorba?Ce sfaturi imi dati?Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va consulte medicul de familie pentru a lamuri daca exista o afectare neurologica sau nu.

daniela

acum 12 ani

buna seara am si eu o intrebare am criza epileptica mi se petrece o data pe luna sau de doua ori alta data de doua ori pe zi imi puteti sa mi spuneti cum pot sa scap de ea acum va spun cum se petreceprima data incep sa urlu apoi ma inegresc toata ma fac vinata si incep sa tremur fac spume la gura intre timpul asta va dati seama imi musc limba asta dureaza citeva minute nustiu sa sun 2 ori 3minuteeu nustiu nimic imi spun ai mei mai ceva mi se basica limba si ma doare citeva zile va rog foarte frumos datimi un raspuns nu mai pot

lumi

acum 12 ani

buna seara,te inteleg dar ar fii cel mai bine sa mergi la un specialist sa-ti dea un tratament adecvat incearca la al obregia la bucuresti sunt medici buni multa sanatate