Clostridium difficile GDH pozitiv?

Enterocolita Infectie clostridica

Postata de Utilizator11619715633 cu 3 ani in urma.

Buna seara,
Am fost diagnosticata cu Clostridium difficile (toxina A pozitiva) si am luat tratament Metronidazol timp de 10 zile. Dupa ce am terminat tratamentul, am refacut analiza si a iesit negativ pt toxinele A si B, in schimb e pozitiv Clostridium difficile GDH. Ce inseamna acest lucru? Inca am bacteria? Ar trebui sa continui tratamentul?
Multumesc

Raspunsuri (1)

ionelita

acum 2 ani

Buna seara,
Ce ati mai facut cu clostridium dificile?Cum sunteti,ati scapat de bacterie? A recidivat ? Va rog sa ma informati si pe mine daca se poate ca trec printr-o perioada dificila cu aceasta bacterie.