endoscopie?

Endoscopie Helicobacter pylori

Postata de membru336645 cu 6 ani in urma.

buna ziua , endoscopia se face doar in cazuri extreme? eu am facut acu 3 4 ani ulcer , in ultima vreme am avut momente cand ma durea usor stomacul , de cateva zile iau omez dimineata si nu mai am probleme ,in schimb ma balonez mereu , am gaze , simt ca imi bolboroseste aproape mereu stomacul , sa ma duc sa fac o endoscopie ? sau alta analiza?
De un an de zile am palpitatii ( extrasistole) toti doctorii la care am fost mi-au spus ca sufar de atacuri de panica , anxietate , dar eu in ultimul timp am observat ca daca incordez abdomenul sau daca rad in hohote imi pornesc acele extrasistole , nu mereu dar se intampla si ma gandesc ca asta nu poate fi catalogat ceva mental , are legatura cu stomacul? Am citit cate ceva pe internet si despre virusul Heliobacter pylori ,acest virus poate provoca si palpitatiile la inima? ce analize sa fac? urmatoarele analize le-am facut pe durata anului trecut , eco cardiaca , holter tensiune arteriala, ecografie abdominala, radiografie plamani, analize la sange , toate au iesit ok

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Investigatii/testul-pentru-helicobacter-pylori_1298

membru336645

acum 6 ani

exact raspunsul pe care nu il asteptam .

membru336645

acum 6 ani

are legatura heliobacter pylori cu palpitatiile la inima?
care este cel mai recomandat test de heliobacter?