fragmente de endometru

Endometrioza

Postata de caty77dst cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

In urma unui examen histopatologic din fragmente de emdometru , rezultatul este:
Fragmente de endometru cu corion fibropar, cu sufuziuni hemoragice si glande cu aspect de faza proliferativa. Endometru disfunctional.
Am auzit ca trebuie scos uterul, asa este? Sau ce anume inseamna asta?

Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

vilciu luminita

acum 8 ani

Bună ziua am făcut o ecografie pelvina și am endometru9 mm prezintă la interior imagine lichidiana neomogenă de 8 mm va rog datimi și mie un răspuns ce înseamnă și ce este de făcut va mulțumesc