fibrom uterin

Endometrioza

Postata de popescutbr cu 10 ani in urma.

se poate trata homeopat fibromul uterin intramural,exterior, cca 4cm ?
si daca da as dori o recomandare.
multumesc mult de tot

Raspunsuri (7)

Mirna

acum 10 ani

Modifilan sau Fucoxanthin de Secom, bitter suedez si ceai de salvie macar 1 luna.

popescutbr

acum 10 ani

Va multumesc frumos, am sa iau in considerare.

Roberta

acum 10 ani

iti recomand tratamentul cu zeolit lichid, oxy dhq si ph balancer. Stiu din surse sigure ca are efect pozitiv asupra fibromului uterin. Sanatate!

popescutbr

acum 10 ani

va multumesc, ma intereseaza si un medic homeopat bun daca cunoasteti, mai ales ca am 29 ani si imi doresc un bebe.

buna

acum 10 ani

Fibromul uterin trebuie lasat in pace si nu operat ! El nu apare intamplator si nici nu este o greseala, ci corpul are nevoie de el. Cauza este emotionala !

Noua medicina germana stie de 30 de ani adevarul despre toate bolile si toate tipurile de cancer.
Este o medicina simpla si adevarata pe care o poate intelege oricine, pana si un copil si ale carei legi biologice descoperite de Dr. Hamer sunt valabile in absolut orice caz !

http://s*****a/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

buna

acum 10 ani

Medicina homeopata nu stie cauza la fibrom si tratamentele sunt mai mult la noroc.
Ai frica inutila de fibrom care apare tocmai la femeile care isi doresc un copil !
Asta e cauza. El dispare de la sine de indata ce ramai gravida.
Deci numai daca iti dispare dorinta de avea un copil poate fi eliminat fibromul cu homeopatia ceea ce este absurd. Fa un copil si dispare de la sine. Operatia de fibrom este o mare p***ae si nu ceeaza decat probleme. Fibroamele cele mai multe dispar deja in timpul sarcinii, iar cele mai mari se reduc in sarcina si dispar dupa nastere. Deci nu trebuie facut nimic in general. Homeopatia poate ajuta numai ca el sa fie redus mai rapid.

Cecilia

acum un an

Gresit, nu este adevărat, acum 6 luni am născut prin cezariana, iar la început de sarcina am descoperit un fibrom de 4 cm, pe timpul sarcinii a ajuns la 7,8 cm, iar după sarcina la controlul de 6 săptămâni încă era acolo și se făcuse de 8.9 cm