endometrul ingrosat

Endometrioza

Postata de ADRIAN-IOAN cu 15 ani in urma.

buna.sunt noua pe acst forum si as vrea sa va intreb daca stiti cumva cat de grav este faptul ca am endometrul de1.2cm si miometrul neomogen?adica ar trebui sa ma gandesc la endometrioza?

Raspunsuri (1)

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Endometrul ingrosat la aceasta dimensiun, fara sa fie vorba despre o sarcina poate pune problema chiar si a unei hiperplazii endometriale si a unui inceput de fibromatoza (miometru neomogen). Cel mai bine ar fi, totusi, sa mergeti cu aceste informatii sau cu ecografia la un medic ginecolog pentru diagnostic corect.