endometrita

Endometrioza

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

Am si eu o dilema, poate fi endometrita o cauza a infertilitatii?

Raspunsuri (3)

morwena

acum 15 ani

Da, poate fi o cauza de infertilitate, dar infertilitate secundara. Cu tratament adecvat poti ramane insarcinata. Unul dintre "tratamentele" endometriozei fiind chiar... sarcina.

simona546

acum 15 ani

NU,dar ce fel de endometrita ai dar mai bine vorbim pe messenger daca vrei

Dorina6899908

acum 15 ani

Nu din ceea ce am citit.....ci din experienta proprie........endometrioza produce sterilitate....dupa 13 ani de casnicie si aproape doi ani, dupa operatie laparoscop,pentru chist endometriozic, pe ovarul stg., trompe ff. bune, sarcina nu a aparut ..inca...slabe sperante la 37 ani......