e grav endometru patologic??

Endometrioza

Postata de georgeta74 cu 13 ani in urma.

Buna ziua
as vrea sa stiu cat de grav este si daca trebuie sa ma sperii in cazul in care anul trecut in oct am facut o ecografie intravaginala si mi s-a spus ca am endometrul marit 1,57 cm(patologic), iar acum de 2 luni sangerez incepand cu a 15 zi a ciclului? La ciclu de aprx 2 ani am cheaguri da sange in a doua si a treia zi, in fiecare luna, dar menstruatia dureaza normal.Multumesc

Raspunsuri (1)

lixandra floarea

acum 8 ani

Azi vrea sal antreb si eu ceva pa domnul doctor am făcut o biopsie si mia est endometrita cronica si de doua săptămâni am ciclul cu chiaguri mari nu stiu ce sa fac