dupa raclajul biopsic e normal la doua zile sa sangerezi?

Endometrioza

Postata de 99adriana cu 12 ani in urma.

va rog sa imi spuneti din ce cauza sangerez dupa raclajul biopsic

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru orice sangerare neobisnuita trebuie sa va adresati medicului ginecolog.
Dupa o biopsie de col pot apare usoare dureri, mica sangerare sau o scurgere inchisa la culoare timp de cateva zile pana la maxim 1-2 saptamani.Dupa o biopsie de col, nu este permis sase efectueze irigatii vaginale, sa se utilizeze tampoane intravaginale si contact sexual timp de o saptamana dupa procedura.