CHIST ENDOMETRIOL

Endometrioza

Postata de GEO1983 cu 9 ani in urma.

ACUM 3 LUNI AM FOST DIAGNOSTICATA CU CHIST ENDOMETRIOL!NU AM URMAT NICI UN TRATAMENT...AM LUAT EU DE LA PLAFAR MLADITE DE ZMEUR!AM CICLU REGULAT FARA DURERI...CE MA INGRIJOREAZA ESTE CA UNEORI AM SCUN CU SANGE SI MAI NOU DURERI DE CAP..SA FIE DE LA ENDOMETRIOZA?

Raspunsuri (2)

Cata203

acum 8 ani

Da, se poate sa fie de la endometrioza. Dar de ce nu-ti faci tu operatie laparoscopica, este singura metoda de a scapa de endometrioza, altfel o sa stai cu dureri si o sa se agraveze. din pacate aceasta boala nu are tratament, trebuie efectiv inlaturate excrescentele, cine stie pana unde sau intins. eu asa am stat ani de zile, credeam ca e normal sa ma doara burta, si intr-un final am ajuns la un medic foarte bun, care mi-a facut operatie si in cateva ore am plecat acasa pe picioarele mele. ti-l recomand pe doctorul Silviu Istoc, e specializat pe interventii laparoscopice, este un medic bland si amabil, iti explica tot ce a inevoie sa stii, nu te grabeste la consultatie, este foarte bun. ti-l recomand.

Mihaela

acum 8 ani

Eu am suferit de aceasta afectiune, endometrioza si m-am operat laparoscopic la domnul doctor Silviu Istoc. Este o operatie putin complicata, nu dureaza mult si am plecat pe picioarele mele acasa.Pe mine dansul m-a ajutat enorm, este un medic rabdator si ulterior am urmat un tratament si am reusit sa raman insarcinata, sarcina fiind urmarita tot de dr Istoc si nu am avut parte de complicatii. Il gasesti si pe Facebook, ii poti scrie despre afectiunea ta. Multa sanatate!