Am sau nu endometrioza?

Endometrioza

Postata de nuconteaza12345 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Saptamana trecuta am fost la ginecolog din cauza ca in fiecare luna cand imi venea menstruatia ma simteam foarte foarte rau, ultima data nu am mai rezistat si am mers la spital din cauza varsaturilor si scaunelor moi, medicul spunandu-mi sa merg la ginecolog. Ginecologul mi-a facut test Papanicolau, insa abia peste 2 zile primesc rezultatul si m-a analizat, inclusiv ecografie vaginala si a ajuns la concluzia ca am endometrioza si mi-a dat anticonceptionale sa iau pana cand ma decid sa fac un copil. Mentionez ca am 17 ani si asta inseamna sa iau ani buni pastile! Nu asta ma sperie neaparat, ci faptul ca am citit pe internet despre endometrioza si m-am speriat. Nu vreau sa cred ca e asa grava situatia mea si nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1511985224

acum 6 ani

Buna, nu știu dacă vei vedea răspunsul meu, dar mi-aș dori sa vorbim. Sunt in aceeași situație și caut răspunsuri. Am fost diagnosticata cu aceasta boala și mediumul mi-a spus sa iau anticoncepționale fără sa le mai întrerupe. Asta înseamnă sa nu mai am menstruație. Am 20 de ani , știu ca ai scris acest mesaj acum 2 ani dar mi-a atras atenția și poate putem vorbi .