Gură inclestata după extracţie

Endodontie

Postata de Kaiiria cu 10 ani in urma.

Luni dupa-amiaza mi-a fost extrasă fără probleme şi sub anestezie o măsea de minte care de aproape 2 ani trebuia să erupa. După extracţie, dr a introdus o capsulă de colagen în locul maselei după care a cusut. Seara am revenit la dr pt că eliminam în continuu saliva cu sange. Din nou a injectat puţin anestezic şi a cusut strâns. De a doua zi, am gura inclestata, abia pot să mănânc cu linguriţa. Dr a zis că e din cauză că a cusut strâns, dar muşchiul facial e blocat. Tot aştept să-şi revină şi nimic.

Raspunsuri (1)

buna

acum 10 ani

scrie-mi un email pe yahoo la zane_bu_ne (elimina insa linutele din nume) si te ajut.