Buna cum pot scapa de scurgere a lichidului meu in timp il sexual imi iese mult?

Ejaculare prematura

Postata de Utilizator11700412331 cu 5 luni in urma.

Buna cand fac contact sexual imi iese mult lichid inainte nu era asa acum imi iese de la ce Poate fi?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Este posibil sa experimentati ejaculare precoce, cunoscuta si sub numele de scurgeri pre-ejaculatorii. Aceasta poate fi cauzata de o excitare sexuala ridicata sau de o sensibilitate crescuta a glandelor Cowper. Scurgerile pre-ejaculatorii contin mici cantitati de lichid seminal, care pot fi eliberate inainte de ejaculare.

Daca observati o schimbare brusca in cantitatea lichidului care este eliberat in timpul contactului sexual si va ingrijoreaza acest lucru, este intotdeauna recomandat sa discutati cu un medic sau cu un specialist in sanatate sexuala. Ei pot evalua simptomele dumneavoastra si va pot oferi indrumari adecvate.

De asemenea, puteti incerca cateva tehnici de auto-control si de gestionare a excitarii sexuale pentru a amana ejacularea si pentru a reduce scurgerile pre-ejaculatorii. Metodele de relaxare, precum si comunicarea deschisa cu partenera pot fi de ajutor in acest sens.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol recomandat
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/ejacularea-precoce-cauze-stadii-si-factori-de-risc_10596