Tulburari de eliminare – Encoprezisul

Educatie pentru sanatate

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

ce ma sfatuiti in cazul in care un copil de 7 (sapte) ani are vinisioarele de pe partea stinga la pleoapa sunt foarte pronuntate atunci cand plange sau cand rade. va rog anticipat sa ma sfatuiti carui medic sa ma adresez si unde pentru un consult.

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

La fetita mea s-a descoperit encoprezisul la varsta de 4 ani cand a fost si operat, si am facut si tratament psihologic. Atunci medicii mi-au spus ca timpul rezolva totul. Problema este ca are 14 ani si nu s-a rezolvat problema. Ce as mai putea face?

ALINA117108350

acum 15 ani

[email protected], ce tratamente i-am dat eu copilului in problema encoprezis? mai studiez problema, am fost si eu pe la diversi medici, doresc sa comunic cu mamici care au copii cu aceleasi probleme, astept mesaj pe mai. Multumesc!