tremurici

Educatie pentru sanatate

Postata de razvan_nek90 cu 11 ani in urma.

buna am 22 de ani si tremurur foarte tare si ma sperie de mine insumi

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Un consult medical amanuntit este indicat ( medicina interna, neurologie).

viorica

acum 11 ani

Un consult la un medic endocrinolog.

alice

acum 11 ani

Daca e ceva genetic nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme.Autocontrolul este cel mai bun remediu. Probabil ca e vorba si de temperament.Doar daca nu ai friguri, temperatura, atunci este o alta problema pentru care e nevoie de medic.

Sari

acum 11 ani

Cauta sa iti suplimentezi calciul din organism, prin branza dulce,frunze verzi, crude.
Fa si ceva gimnastica, sa-ti poti controla corpul,Cauta si un psiholog, caci s-ar putea sa fi avut ceva socuri emotionale, care au lasat urme adanci in trupul tau.
Mergi si la biserica , sa-ti aduci linistea totala in sufletul tau. Sanatate.