Eloquine efecte secundare

Educatie pentru sanatate

Postata de michelle30 cu 11 ani in urma.

spuneti-mi ce efecte secundare are medicamentul eloquine 250 mg, impotriva malariei, afecteaza ficatul (1 comprimat/saptamana), pt cineva care e plecat in tarile asiatice... va multumesc!!!

Raspunsuri (4)

Alin

acum 11 ani

In mare parte da. Daca nu consumi alcool cu o zi inainte si una dupa este o.k.

michelle30

acum 11 ani

multumesc pt raspuns!!

stefan

acum 8 ani

eu il luam cu bere :)
nu am facut analize.
Dar nu depasam o luna de tratament !

razvan

acum 10 ani

acest medicament mi-a ridicat nivelul TGP TGO de patru ori. Mentionez ca nu beau deloc alcool.