despre igiena

Educatie pentru sanatate

Postata de dodoasa cu 13 ani in urma.

Cand mergi la cumparaturi intr-un hipermarket si pui mana pe produsele alimentare ,care sunt ambalate ,pentru a le pune in cos sau pentru a le studia.Dupa ce termini cumparaturile esti super murdara pe maini.ceva pentru a te dezinfecta ar fi binevenit.

Raspunsuri (1)

Dr. Alina-Teodora Dicu

acum 13 ani

Sunt si la farmacii si la hypermarketuri niste sticlute mici care contin o solutie dezinfectanta pe baza de alcool si se numes Anti-Bacterial Hand Gel. Nu este necesara apa doar torni din sticluta o cantite mica de solutie si te freci ca si cum te-ai fi dat cu crema. Sunt foarte bune dezinfectante. Eu personal le folosesc deja de ani buni si sunt multumita.
Dar intotdeauna sunt binevenite acele servetele umede, care si ele la randul lor contin alcool.

Cu stima Dr. Dicu Alina