Coda soricelului

Educatie pentru sanatate

Postata de cristina_eln cu 13 ani in urma.

Este un ceaiul coada-soricelul in timp ce ai menstruatie ?

Raspunsuri (8)

raluca

acum 13 ani

Din cate stiu, ceaiul din coada soricelului este bine sa-l bei cand ai dureri menstruale, acest ceai ajuta la reglarea menstruatiei.

Ioana

acum 13 ani

am fost diagnosticata cu ovare polichistice...ceea ce a dus la dereglarea menstruatiei si chiar la absenta ei,...credeti ca ceaiul de coada soricelului m-ar putea ajuta, asta in conditia in care am urmat 6 luni tratament hormonal si ovarele s-au curatat..insa totusi am dereglari...si as dori sa incerc ceva naturist. multumesc!

Mariana

acum 13 ani

Ceaiul de coada soricelului ajuta la reglarea ciclului menstrual.Se consuma 3-4 cani de ceai pe zi,neindulcit,incepand cu ziua 14 a ciclului,inclusiv in timpul menstruatiei.Sanatate si toate cele bune!

lili

acum 13 ani

cand am contact sexual ma arde pe dinauntru si prietenul spune ca simte ca ii ia capul foc.Care este problema si ce sa fac?Va rog sa-mi raspundeti.Va multumesc!

MACHO

acum 13 ani

lipsa de irigare!

alexandra

acum 13 ani

Preotul Kneipp este de parere in scrierile sale: „De multe nenorociri ar fi curatate femeile, daca ar recurge din cind in cind la coada-soricelului!”. Ca este vorba despre o fata tinara care are tendinte spre un ciclu neregulat sau de femeie mai in virsta aflata in plina menopauza sau care a trecut de aceasta perioada, pentru oricare, fie tinara, fie batrina, este importanta sa bea din cind in cind cite o ceasca cu ceai de coada- soricelului. El infulenteaza in toate privintele in mod favorabil organele pelvienel (genitale) ale orcarei femei, asa ca o femeie nu poate face nimic mai bun pentru sanatatea ei decit sa-si culeaga, cu ocazia unei plibari prin padure si cimpie, un buchet proaspat de coada-soricelului.

mimi

acum 13 ani

PTR.LILI DRAGA MEA DU-TE URGENT LA GINECOLOG. SUNT FOARTE MARI POSIBILITATI SA FIE VREO BOALA VENERICA.

marin

acum 10 ani

am chisturi pe ovule si ovulele puturoase daca beau cei codita soricelului dupa cat timp pot ramane gravida ca sa stiu sa ma feresc k nu e timpu sa fac copil deocamdata