Care este locul de unde te poti conamina sigur cu un microorganism ?

Educatie pentru sanatate

Postata de ANCUTA3129708 cu 14 ani in urma.

Spitalul,deoarece aici sunt foarte multe speci,tipuri si subtipuri de microoorganisme de care poti sa te feresti doar prin respecarea asepsiei si antisepsiei, care trebuie facute cu produse ce contin alcool, acestea asigura distrugerea bacteriilor iar gelurile Touch sunt ideale.

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 14 ani

cred ca trebuie sa postezi raspunsul aici //sfatulmedicului.ro/comunitate/educatie-pentru-sanatate/singura-printre-microbi_23394
nu cred ca vei putea participa la concurs daca ai pus aici raspunsul