Analize copil

Educatie pentru sanatate

Postata de Camyc cu 12 ani in urma.

Buna seara.Am o fetita de 2ani si 2 luni si as dori sa ii fac analize ,Din punctul meu de vedere ca mama este sanatoasa dar as vrea sa vad daca si din punct de vedere medical sta bine cu sanatatea.Eu zic intodeauna ca e mai bine sa previ decat sa tratezi.Ce pachet de analize ar trebui sa cer,analizele doresc sa le fac la AL Medica Berlin

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Analizele uzuale de rutină la copiii mici nu se justifică, deoarece efectuarea lor poate reprezenta o traumă pentru copii, mai ales la această vârstă fragedă (excepţie fac doar copiii care prezintă semne şi simptome ale vreunei boli). Efectuarea analizelor periodic, pentru screeningul diferitelor afecţiuni este recomandată doar începând de la vârsta adolescenţei

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Camyc

acum 12 ani

cred ca numai in romania te poate considera cineva nebun daca vrei sa fi cu sanatatea la zi, in alte tari acestea este o normalitate chiar si pt copii