ajutor

Educatie pentru sanatate

Postata de toadermira cu 13 ani in urma.

De ceva vreme ma confrunt cu o amorteala a mainii drepte,in special a buricelor de getelor,care nu-mi trece deloc pe parcursul intregii zile.Dimineata cand ma trezesc sunt si mai amortite.Tin sa mentionez ca sunt fumatoare;poate exista vreo legatura intre faptul acesta si problema mea?
Ce as putea face referitor la aceasta problema?Sunt foarte speriata!Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Consultati un medic neurolog. Pare mai degraba o afectiune a coloanei cervicale, care produce astfel de parestezii. Sanatate!