Urgent

Educatia sexuala

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

Hey salut ajutati-ma va rog cu o problema. Am 16 ani si cand ma intalnesc cu prietena cand o sarut si alte chestii ma excit si iese un lichid cum opresc acest lichid ????????? Si inca o problema ejaculez repede am avut primul contact sexul la o varsta frageda de vreo 12 ani crd ;;) si de atunci am stagnat mai mult de frica ca o sa imi dau drumul repede si ma fac de ras ce trebuie sa faccc ?????? Vreau sfat clar.

Raspunsuri (2)

Sara Cristina

acum 12 ani

Buna,
Acea scurgere de lichid de care vorbesti, este o reactie perfect normala la excitatie. Este ceva ce nu poate fii controlat, exact ca un stranut, sau tuse, sau sughit. In ceea ce priveste viata sexuala, aceasta cere antrenament pentru a putea fi adusa catre o maturitate, si o experienta pentru a o gestiona. Odata ce iti vor disparea temerile, si celelalte "probleme" se vor regla. Te sfatuiesc sa te relaxezi si vei vedea ca lucrurile vor intra pe un fagas normal.

Cristiana Popescu