teama prietenului meu

Educatia sexuala

Postata de dark_and_sad cu 13 ani in urma.

eu am 21 de ani iar iubitul meu are 20 ... am facut dragoste si a zis ca a simtit ca si-a dat drumul , insa nu i-a iesit nmic... este ceva grav? prima data a fost normal , iar a 2 a oara nu i-a mai iesit nimic ...

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 13 ani

Nu cred ca e vreo problema, atata timp cat v-ati protejat. Data viitoare va fi ok, numai sa il incurajezi, sa nu il lasi sa se afunde in vreun gand negativ neintemeiat.

dark_and_sad

acum 13 ani

pb e ca eu nu pot sa i-au pastile ca fac alergie f rau si la domnu caciulitza la fel , fac alergie la acel gel si ma doare f tare. de aceea e problema :) deoarece ii e teama sa nu mai fi avt cumva , si cand s-a umectat sa fi iesit vre-un bebe.

Iuli

acum 13 ani

Oricum lichidul pe care il elimina in timpul actului sexual contine spermatozoizi asa ca sansa sa ramai gravida este oricum foarte mare. Daca intr-o ejaculare se elimina milioane de spermatozoizi, lichidul preejaculator contine si el zeci sau sute de mii, deci iti dai seama cam care sunt totusi sansele sa ramai gravida. Gaseste alta metoda contraceptiva, nu se poate sa nu va protejati deloc. In ritmul acesta ai toate sansele sa ramai gravida foarte curand.

dark_and_sad

acum 13 ani

totusi avem 9 luni de cand nu ne protejam si nu s-a inatmplat nimic :)

carmen34b

acum 13 ani

Daca nu s-a intamplat nimic in noua luni,asta nu inseamna ca nu se va intampla niciodata.Nu risca,ca e periculos.Vorbeste cu medicul tau pt o alta metoda de protectie.

Magda

acum 13 ani

Sa nu fii cu bebe in brate de acum in 9 luni mai ales daca el a ejaculat inauntru...

dark_and_sad

acum 13 ani

nu s-a intamplat nmk :P

magda

acum 13 ani

nu dar data viitoare...

carmen34b

acum 13 ani

Dark,nu te juca cu focul..e pacat.Fii mai responsabila:).Macar nu il mai lasa sa ejaculeze inauntru ..asta inseamna ca esti 70% protejata..

dark_and_sad

acum 12 ani

nu a facut nmk inauntru ..doar ca nu i-a mai venit a 2 a oara sa ejaculeze. cred ca era prea agitat

dark_and_sad

acum 11 ani

totusi, dupa 2 ani si ceva este inca totul ok :D